http://www.inisiyatif.net

OSMANLICA KELİMELERİN ANLAMINI

SORGU SAYFASI

Sorgulamada küçük harfleri kullanınız

Kelimenin tamamını ya da ilk ve takip eden bir kaç harfini yazıp sorgulayabilirsiniz

Sorgulama sonucunda, yazdığınız biri diğerini takip eden harflere ilk harfleri olarak sahip olan her kelime -veri tabanımızda bulunuyor ise- açıklaması ile birlikte ekrana gelecektir. Tek harf yazdığınız takdirde o harf ile başlayan bütün kelimeler ekranınıza gelecektir. Kelimenin ilk bir kaç harfini yazarsanız yazdığınız ilk bir kaç harfle başlayan kelimeler ekrana gelecektir.

 

Kelimenin içinde geçen ve biri diğerini takip eden bir kaç harfini yazıp sorgulayabilirsiniz

Sorgulama sonucunda, yazdığınız biri diğerini takip eden harflere başında, ortasında ya da sonunda sahip olan her kelime -veri tabanımızda bulunuyor ise- açıklaması ile birlikte ekrana gelecektir.

ÖNEMLİ NOT

Sorgulamanın hatasız çalışabilmesi için veri tabanındaki kelimeler ve anlamları tümüyle küçük harftir. İlk harfinin büyük yazılması gereken bazı kelime ya da özel isimlerin tümünün küçük harfle yazılmış olmasının tek nedeni budur.

Birden çok web sitesinde anonim olarak liste halinde bulunan ve veri tabanımıza alınan 51.302 kaydın tamamının eksiksiz ve hatasız olduğunu inisiyatif.net  garanti edememektedir. Hata ve/veya eksiklikler tarafımıza bildirildiğinde gerekli düzeltmeleri yapabilir ve/veya eksiklikleri tamamlayabiliriz.

Aradığınız kelimeyi bulamadığınızda, http://www.osmanlicaturkce.com adresindeki web sitesinden yararlanabilirsiniz. Sözlük veri tabanında bizim veri tabanımızda bulunmayan kelimelerin bulunabileceği kanısındayız.

admin@inisiyatif.net